NA PRVOM MJESTU

DRŽE VRH Dabrovi nastavili s pobjedama: U Areni rutinski slavili protiv Bjelovara

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Dabrovi su na domaćem parketu stigli do treće vezane pobjede. Izabranici Damira Turkovića postavili su se domaćinski od prve minute te od treće minute do kraja utakmice držali prednost, a na kraju zasluženo slavili 24:20 (12:8).

GRK Varaždin 1930 i dalje je na vrhu Paket 24 Premijer lige! Dabrovi su uzeli nova dva boda pobjedom protiv Bjelovara (24:20) te tako nastavili s odličnim igrama u novoj sezoni.

Gosti iz Bjelovara su u trećoj minuti poveli 0:1 te je to bila jedina njihova prednost na susretu. Već je u osmoj minuti bilo +3 za domaće (4:1), a do 19. minute su Dabrovi otišli i na +5 (9:4), dok su do poluvremena gosti tek uspjeli smanjiti zaostatak za gol pa je na poluvremenu bilo 12:8 za Dabrove.

U nastavku su domaći nastavili dobro te u 44. minuti otišli i na +6 (16:10) te su za promjenu utakmicu završili bez infarkte završnice. Pet minuta prije kraja bilo je +5 (23:18), da bi do kraja susreta opet gosti smanjili zaostatak za gol (24:20).

U redovima domaćih najbolji je bio Fabijan Grubišić sa sedam zabijenih golova, dok je goste predvodio Tibor Jurjević sa šest zabijenih golova.

Dabrovi su i dalje na vrhu lige s devet bodova iz pet utakmica, a u sljedećem kolu na domaćem terenu igraju protiv Dubrovnika. Utakmica je na rasporedu u subotu, 31. listopada, s početkom u 20 sati.

GRK Varaždin 1930 - RK Bjelovar 24:20 (12:8)