Vijesti / Sport

MNOGE PROMJENE

PORAZ Za Varaždin opet koban VAR: Lovrić nakon pregleda snimke dobio penal i zabio za slavlje Goričana

Luka Stanzl/PIXSELL

Nakon remija protiv Lokomotive (2:2) nogometaši Varaždina nisu uspjeli nastaviti s osvajanjem bodova već su izgubili na gostovanju kod Gorice (1:0).

Gust raspored Varaždina uvjetovao je mnoge promjene u momčadi Samira Toplaka, a iako je u nekim segmentima igra izgledala dobro, Varaždin nije uspio doći ni do boda. Reakcija VAR-a (opet) je bila kobna, a gol za pobjedu Gorice zabio je Lovrić iz penala (1:0).

Već u drugoj minuti opasno je pred gostujućim golom. Kristijan Lovrić snažno je opalio s 18 metara od gola, ali spreman je bio Dinko Horkaš. Nedugo nakon toga opet je Horkaš morao reagirati nakon šuta iz daljine, ali Varaždin se i drugi put obranio nakon kornera.

A u 15. minuti opet Toplak samo u nevjerici promatra kako bi ga opet VAR mogao koštati. Kerim Memija je u klizećem startup o peti/gležnju udario Memiju, a sudac Dario Kulušić je nakon dugog pregledavanja snimke odlučio kako se ipak radi o najstrožoj kazni.

Bila je to dvojbena odluka, gledao je Kulušić nije li u istom napadu nešto prije faul napravio upravo Kristijan Lovrić kad je dobivao loptu, ali odlučio je sudac iz Šibenika da na centru nema govora o prekršaju, dok je u 16 metara preoštar bio Memija.

Loptu je uzeo Kristijan Lovrić i pucao precizno u donji lijevi kut Horkaševa gola. Golman Varaždina pročitao je šut, ali nije uspio obraniti. Imali su brzu priliku za izjednačenje gosti, ali Obregon nije uspio progurati loptu kroz noge Kahlini.

U 34. minuti pak je Demir Peco dobio lakat u gostujućem šesnaestercu, ali u VAR sobi su procijenili kako nije bilo dovoljno intenziteta da bi se dosudio penal. Do poluvremena nije bilo većih opasnosti. Ubacio je Toplak Kolarića i Tkalčića u nastavku.

Ali, nije to puno pomoglo Varaždincima jer izuzev jedne propale kontre teško je izdvojiti nešto do 70. minute. Domaći su se dobro branili i išli na svaku loptu, a osjetili su to Babec i Milić koji su se sudarili u klizećem startu.

Lovili su se gosti za glavu i nakon što je Kolarić dva puta napravio sve dobro do ulaska u šesnaesterac, nakon čega nije napravio ništa. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te se Varaždinci kući vraćaju bez bodova.

Sljedeća utakmica je na rasporedu već u subotu, 28. studenog u 15 sati kad na Stadionu Varteksa u Varaždinu gostuje Istra 1961.

HNK Gorica – NK Varaždin 1:0 (1:0)
20’ Lovrić 11m (1:0)
Suci: Dario Kulušić (Šibenik) – Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik); VAR: Igor Krmar (Zagreb)
Žuti kartoni: Gorica – Kalik (39.), Hamad (58.)