BEZ BODOVA

DABROVI Tvrda i čudna utakmica za poraz u Poreču: GRK u 24 minute 2. poluvremena zabio tek dva gola

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Izabranici Damira Turkovića odigrali su neuobičajen susret u Poreču i na kraju izgubili 18:17 (8:11). Imali su veliku prednost na poluvremenu, ali u nastavku lopta jednostavno 'nije htjela u gol'.

Izgledalo je da će varaždinski rukometaši uspjeti nastaviti pobjednički niz protiv favoriziranog Poreča, ali nakon što su u prvom poluvremenu osigurali prednost (8:11), nisu ju uspjeli spasiti u nastavku (18:17). Dabrovi su u drugom poluvremenu prvo zabili u 40., a zatim nastavili zabijati tek u 54. minuti, a onda je bilo pomalo i kasno.

No, krenimo redom. Nakon prvog gola domaćih, gosti su preuzeli inicijativu i do sedme minute vode 1:3. Održavali su prednost do 20. minute kad je Mataija zabio za 6:6, a nakon toga serijom 5:1 odlaze na +4 (7:11), dok Porečani do odmora uspijevaju doći do +3 (8:11).

A nakon toga lopta više nije htjela u gol. Domaći su krenuli zabijati, a za Dabrove je prvi gol u nastavku zabio Čelić u 40. minuti susreta (11:12). Gosti preuzimaju vodstvo u 51. minuti sa 13:12 što govori koliko je utakmica bila tvrda i koliko su se rukometaši napromašivali.

Nakon toga ponovno u 54. minuti zabija Čelić drugi gol u nastavku za -1 (14:13), a nakon toga igralo se uglavnom gol za gol. Od 57. do 60. minute palo je sedam golova, a u 27 minuta nastavka devet. Na kraju su ipak s(p)retniji bili domaći i slavili 18:17.

Najbolji je u redovima domaćih bio Antonio Pribanić koji je zabio sedam golova iz sedam šuteva, a Ivan Vekić na golu imao je 45% obrana (14/31). Kod Dabrova je Fabijan Grubišić zabio pet golova iz 15 pokušaja, dok je Sandro Meštrić na golu imao 30% obrana (9/27).

Varaždinci sad imaju šest dana odmora, a onda u subotu, 30. siječnja, gostuju kod Sesveta. Ta utakmica počinje u 19 sati.

RK Poreč - GRK Varaždin 1930 18:17 (8:11)