POBJEDA U GOSTIMA

DABROVI Liga za prvaka sve je bliže: Raspucani Grubišić predvodio GRK Varaždin u Dubrovniku

GRK Varaždin 1930

Izabranici Damira Turkovića napravili su ogroman korak prema Ligi za prvaka pobjedom protiv Dubrovnika (28:35) tri kola prije kraja prvog dijela prvenstva.

Kao što nam je najavio pomoćni trener GRK Varaždina 1930 Vladimir Malner, u sljedeća dva kola Dabrovi bi trebali i matematički osigurati plasman u ligu za prvaka, a nakon prvog susreta su na dobrom putu. Na gostovanju u dalekom Dubrovniku slavili su protiv istoimenog domaćina sa 28:35 (16:17).

Konačni bi rezultat rekao da je ovo bilo lagano odrađivanje posla, ali borili su se žestoko domaćini kao posljednjeplasirana momčad Paket 24 Premijer lige na domaćem parketu. Poveli su Dubrovčani s 3:0, ali istom su mjerom uzvratili Dabrovi (3:3).

U devetoj minuti danas odlični Grubišić zabija za prvo vodstvo gostiju (5:), a u 11. minuti Tači zabija i za +2 (6:8). Nakon toga domaćini su izjednačili i cijelo se vrijeme igralo 'gol za gol' uz izmjene u vodstvu sve do 24. minute kad Grubišić i Trojko zabijaju za dva gola prednosti gostiju (12:14).

No, izjednačili su domaći u posljednjoj minuti poluvremena (16:16), ali u posljednjim je sekundama Vidaček zabio za prednost Varaždina na odmoru (16:17). U nastavku su se opustili i bolje zaigrali Dabrovi, a u 35. minuti Grubišić zabija za +3 na susretu (18:21), ali do 38. minute su izjednačili Dubrovčani (21:21).

No, uspjeli su do 45. minute gosti otići na +4 (22:26) što je tad bila najveća prednost na utakmici koju su samo nadograđivali do kraja susreta. U 50. minuti Budinski je zabio za šest golova prednosti (23:29), a u posljednjim je trenutcima susreta Toplek postavio konačnih 28:35.

U trenutku pisanja teksta Dabrovi su sa 21 bodom vodeća momčad lige, ali petoplasirana Dubrava s utakmicom manje ima 16 bodova. Kako prve četiri momčadi idu u 'Ligu za prvaka', napravili su izabranici Damira Turkovića veliki korak prema zacrtanom cilju tri kola prije kraja prvog dijela prvenstva.

Najraspucaniji je u redovima domaćina bio Luka Bevanda sa sedam zabijenih golova, dok je goste predvodio odlični Fabijan Grubišić koji je zabio 12 golova iz 13 pokušaja.

U sljedećem susretu GRK Varaždin na domaćem terenu dočekuje momčad Vinkovaca koja je pretposljednja momčad prvenstva i ima priliku matematički osigurati plasman u Ligu za prvaka na domaćem parketu. Susret je na rasporedu u subotu, 27. veljače od 18 sati.

RKHM Dubrovnik - GRK Varaždin 1930 28:35 (16:17)