Vijesti / Sport

cortina d'ampezzo

Odličan Istok Rodeš ostvario rezultat karijere na Svjetskom prvenstvu

Luka Stanzl/Pixsell

Nakon prve vožnje Rodeš je bio na 13. mjestu, a još boljom drugom, ostvario je fantastičan rezultat.

Sudeći po dosadašnjim vožnjama slaloma na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo, Istok Rodeš ostvario je rezultat karijere u ovom natjecanju.

Iako je još 15 slalomaša trenutno na stazi koja je u sve lošijem stanju zbog visokih temperatura, Rodeš je drugu vožnju slaloma završio s 1,36 sekundi zaostatka za Norvežaninom Fossom-Solevaagom koji je osvojio zlatnu medalju.

Kao što smo rekli, trenutno je na stazi preostalih 15 skijaša jer su prednost ovaj put u drugoj vožnji imali najboljih 15, odnosno nije se kretalo od skijaša koji je završio na 30. mjestu, već od onoga koji je zauzeo 15. poziciju.

Matej Vidović završio je utrku na vrlo dobrom 12. mjestu, dok Filip Zubčić nije uspio doći do cilja u drugoj vožnji.