U ZADNJIH 15 MINUTA

PREOKRET Kokice u pločama imale pet golova razlike na poluvremenu: Na kraju završile s pet golova u minusu

Siniša Sović/Foto agencija Sjever

Iako su imale osjetnu prednost, 13 minuta bez zabijenog gola koštalo je Kokice na kraju velikog poraza.

Izabranice Vladimira Canjuge nisu se dobro provele na gostovanju u Pločama. Imale su veliku prednost na poluvremenu (11:6) i 16 minuta prije kraja tri gola prednosti (12:15), ali u posljednjoj četvrtini utakmice su pale i na kraju izgubile 23:18.

Kokice nisu dobro krenule u utakmicu te su hvatale zaostatak u početku, a kasnije su povele golom Tee Jalušić u 14. minuti (4:3) i nakon toga povećavale prednost. Tako je u 18. minuti bilo +3 (4:7), a do kraja poluvremena su Kokice uspjele otići i na pet golova prednosti (6:11).

U nastavku su domaće rukometašice došle na dva gola zaostatka do 38. minute (11:13), ali Kokice su održavale prednost od dva do tri gola sve do 46. minute kad Žderić zabija za gol zaostatka (15:16), a u 48. minuti izjednačavaju (15:15) da bi 40 sekundi kasnije rukometašice Dalmatinke i povele (16:15) pa do 57. minute otišle i na velikih +4 (19:15).

Kokice nisu zabile gol 13 minuta, a primile su sedam golova za potpuni raspad sistema. Do kraja utakmice su domaće predstavnice samo podebljale prednost na pet golova razlike (25:18).

Najraspucanija je u domaćim redovima bila Iva Bule sa šest zabijenih golova, dok je gošće predvodila Tea Jalušić također sa šest zabijenih golova. Nova utakmica Kokice čeka za tjedan dana kad na domaćem parketu ugošćuju Osijek.

ŽRK Dalmatinka Ploče - ŽRK Koka 23:18 (6:11)