prva hnl

Ivanušec strijelac u pobjedi Dinama nad Rijekom

Marko Prpić/Pixsell

Bila je to prva pobjeda 'Modrih' protiv Rijeke u posljednja četiri međusobna susreta...

U derbiju 26. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Rijeku sa 2:0 vrativši se na vrh ljestvice.

Bila je to prva pobjeda 'Modrih' protiv Rijeke u posljednja četiri međusobna susreta, a s nova tri boda momčad Zorana Mamića vratila se na vrh ljestvice sa 54 boda, dva više od Osijeka, a Dinamo ima i utakmicu manje.

Dinamo je u prvom poluvremenu zabio pogodak nakon kontre, a pobjedu je potvrdio u drugom dijelu golom koji je poništen zbog zaleđa, ali je nakon pregleda snimke priznat. Domaćin je stigao do prednosti u 27. minuti nakon brze kontre.

Jakić je uposlio Oršića, a ovaj proigrao do Ivanušeca koji je lijepo pogodio sa 12 metara za 1:0. Rijeka je umalo izjednačila u 35. minuti, no Menalo je pogodio gredu. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 65. minuti nakon sjajne akcije.

Majer je slobodnog udarca ubacio do Petkovića koji je asistirao Oršiću za pogodak. Pomoćni sudac je podigao zastavicu, no VAR je potvrdio da je gol bio regularan.

Dinamo vodi na ljestvici sa 54 boda, Osijek ima 52, a treća je Gorica sa 47 bodova. Hajduk i Rijeka imaju po 32 boda.