Vijesti / Sport

DOBRA UTAKMICA

DOJMOVI Kastel nakon velikog boda: Vrijedno za samopouzdanje. Čestitam dečkima, ostanak 'sveti cilj'

Davor Javorovic/PIXSELL

Zoran Kastel i Nenad Bjelica u počecima HNL-a zajedno su nosili dres Osijeka, a danas su podijelili bodove na utakmici Osijeka i Varaždina (1-1).

Nama vrijedan bod dečkima za samopouzdanje. Slijedi nam utakmica s Hajdukom, dok god postoji šansa za ostanak borit ćemo se za svaku loptu i bod, započeo je nakon remija s Osijekom (1-1) trener Varaždina Zoran Kastel.

Vezana vijest:

Osijek - Varaždin VAŽAN REZULTAT STRAŠAN BOD Kakva drama u Osijeku! Prvo bomba Obregona, a onda je Horkaš obranio penal za bod u 95. minuti!

Bila je to klasično tvrda utakmica između Osijeka i Varaždina, a nakon dosadnjikavih 45 minuta, domaćini su krenuli po bodove.

- Čvrsta utakmica, na kraju realan ishod bez obzira na promašeni jedanaesterca. Varaždin se dobro i organizirano branio, bili su opasni na kontre i polukontre. Mi smo bili sterilni, bolji u rugom poluvremenu, ali na kraju bez pobjede. Očekivali smo da će igrati u sastavu u kojem su igrali, ekipa koja se dobro, kvalitetno i organizirano brani. Sve utakmice s njima su bile teške, pobijedili smo ih na 'knap'. Danas nažalost nismo uspjeli iskoristiti jedanaesterac i zato svakome po bod - objasnio je trener Osijeka.

Na kraju su Osječani gubili, pa umalo slavili u posljednjim trenucima, ali je penal obranio Dinko Horkaš

-  Očekivali smo taktički besprijekoran Osijek, pokušavali smo spriječiti velik broj ubačaja sa strane. To smo uspjeli u igri, ali nismo uspjeli u prekidima jer su imali mnogo kornera gdje su dominantni. Imali smo puno problema oko sastavljanja ekipe, svaka čast svim dečkima koji su istrčali jer neki nisu igrali po 8 mjeseci, nisu trenirali, čestitam im. Vratili su se Urata i Grgec, polako ćemo se kompletirati. Do kraja se moramo 'baciti na glavu', skupljati bodove i pokušati osigurati ostanak, to nam je sveti cilj - zaključio je Kastel.

Ovim remijem je Varaždin došao na 27 bodova, što je bod više od Lokomotive (26) te dva više od posljednje Istre 1961 (25). Sljedeća utakmica na rasporedu je u subotu, 8. svibnja, s početkom u 17 sati na stadionu Varteksa kad u Varaždin stiže Hajduk.