Vijesti / Sport

NOVA 1B LIGA

POBJEDA Dabrovi s dva boda krenuli u novu sezonu: Na domaćem parketu pobijedili su Trogir

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Izabranici Damira Turkovića na najbolji su mogući način krenuli u novu sezonu. Varaždinski mladi rukometaši na domaćem su parketu prvenstvo otvorili pobjedom protiv gostiju iz dalekog Trogira 26:23 (14:13).

Nakon što su se u ligu od početka vratili PPD Zagreb i Nexe, Paket 24 rukometna Premijer liga podijeljena je u ligu A i ligu B. Varaždinski Dabrovi su smješteni u ligu B u kojoj je 'najjači' onaj našički klub. No, u prvom kolu igrali su protiv Trogira i pobijedili 26:23 (14:13).

Od prve su minute varaždinski rukometaši uzeli gol vodstva i tako se igralo cijelo poluvrijeme. Gol za gol, gosti izjednače pa Dabrovi povedu, a na odmor se otišlo s golom razlike za domaće (14:13).

U nastavku su odmah otišli domaći rukometaši na dva razlike, a prelomili su susret prije 50. minute kad su Sklepić, Marčec i Grubišić odveli domaću momčad na četiri gola razlike, a tu su prednost čuvali do kraja susreta.

Najbolji su u redovima Varaždina bili Matija Marčec, Jurica Vidaček i Fabijan Grubišić s po četiri zabijena gola, dok je goste predvodio Tomislav Radnić sa šest zabijenih golova.

Sljedeći susret na rasporedu je u subotu, 18. rujna, s početkom u 18 sati na domaćem parketu protiv Dubrovnika.