NOVI POČETAK

SLAVLJE Bitna pobjeda Dabrova s novim trenerom: Nakon mjesec dana bez pobjede slavili kod Trogira

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Nakon što su prekinuli suradnju s Damirom Turkovićem, varaždinski rukometaši pobijedili su nakon niza od četiri poraza. Na gostovanju su bili bolji od Trogira s 27:26 (15:11).

Nakon četiri ligaška poraza odlučili su Dabrovi i sad već bivši trener Damir Turković da će svatko krenuti svojim putem, a varaždinski rukometaši morali su na teško gostovanje u Trogir pod novim trenerom Emersonom Žnidarićem. I to se pokazalo dobitnom kombinacijom jer je varaždinski GRK tamo slavio 27:26 (15:11) i uzeo dva vrijedna boda.

Odlično su Dabrovi otvorili utakmicu i od samog starta bili u prednosti. U 12. minuti su imali i tri gola razlike (8:5), atu su prednost samo povećavali pa je u 23. minuti bilo i +5 (13:8). Do odmora su zadržali četiri gola prednosti (15:11).

U nastavak su krenuli golom, a u 34. minuti odlaze i na najvećih šest golova razlike (19:13). No, bude se domaći i do 46. minute stižu na dva gola zaostatka (22:20). U 52. minuti Dabrovi odlaze na +4 (25:21), ali problemi kreću u posljednjih pet minuta.

Minutu i 20 sekundi prije kraja domaći izjednačavaju na 26:26, ali golom Fabijana Grubišića i obranom Tina Hercega u posljednjoj minuti Dabrovi put Varaždina nose dva vrijedna boda.

Najraspucaniji je u domaćim redovima bio Toni Špika s osam zabijenih golova, dok je goste predvodio Antonio Budinski sa šest zabijenih golova. Valja istaknuti i visokih 33% obrana Tina Hercega (13/39).

Nakon reprezentativne pauze za dva ih tjedna očekuje još jedno daleko gostovanje, ovaj put idu u Dubrovnik. Ta je utakmica na rasporedu u subotu, 13. studenog, s početkom u 18 sati.

RK Trogir - GRK Varaždin 1930 26:27 (11:15)