KLASA VIŠE

PORAZ Pomlađeni Dabrovi osjetili moć Našičana: Nexe slavio sa 17 golova razlike

Siniša Sović/Foto agencija Sjever

Izabranici Emersona Žnidarića su u pomlađenom sastavu igrali protiv Nexea koji je pokazao zašto je ponajbolja momčad lige. Našičani su slavili 43:26 (22:11).

Nakon četiri pobjede zaredom, stao je niz varaždinskih rukometaša. No, valja priznati da je s druge strane bio mnogo jači protivnik koji ove godine briljira i na europskoj razini - našički Nexe. Našičani su slavili 43:26 (22:11), a mladim igračima bila je to prilika da osjete rukomet na toj razini.

Od prve minute bilo je jasno u kojem će smjeru ići ova utakmica, a do desete minute su domaći rukometaši otišli na +6 (9:3). Nakon toga je sve išlo 'lagano' za Nexe, a u 21. minuti Velkavrh zabija i za deset golova razlike (15:5), dok je na poluvremenu bilo i 11 razlike (22:11).

U nastavku su i jedni i drugi ili raspucani, Nexe malo više, a mladi rukometaši dobili su priliku s varaždinske strane te je na kraju sve završilo s velikih 17 razlike za domaće rukometaše.

U redovima Nexea najraspucaniji su bili Vida i Kavčić sa po šest golova, dok je goste predvodio Lovro Puček također sa šest zabijenih golova. Dabrovi nemaju puno vremena za odmor jer već u nedjelju, 10. prosinca, gostuju kod Dubrovnika.

RK Nexe - GRK Varaždin 1930 43:26 (22:11)