Vijesti / Sport

svečanost

Uručenje nagrada najboljim varaždinskim sportašima zakazano za kraj svibnja

Uručenje nagrada najboljim varaždinskim sportašima zakazano za kraj svibnja
Grad Varaždin

Uručenje nagrada i priznanja odgodila je pandemija koronavirusa...

Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina organizirala je 59. izbor sportaša godine grada Varaždina za 2021. godinu u tradicionalnom terminu na početku kalendarske godine. I dok su najbolji izabrani te je objavljeno tko su pobjednici i tko dobiva zaslužena priznanja, uručenje nagrada i priznanja i ove je godine odgodila pandemija koronavirusa.

Sada je vrijeme za svečanost varaždinskog sporta. Uručenje nagrada pobjednicima u izboru te priznanja zaslužnim sportašima i sportskim djelatnicima održat će se u utorak, 31. svibnja 2022. godine, s početkom u 18 sati u Park Boutique Hotelu u Varaždinu.

Podsjetimo, najbolji sportaši Varaždina za 2021. godinu su Enes Garibović iz Športskog karate kluba „Varaždin“, Klara Koščak iz Atletskog kluba „Sloboda“, seniorska momčad Hrvačkog kluba „Vindija“ i ekipa Ženskog rukometnog kluba „Koka“.

Najbolji sportaši osobe s invaliditetom ili gluhe osobe su Nikola Kosec i Ema Cesar iz Plivačkog kluba „Vidra“, Kuglački klub „Viseća kuglana“ osoba s invaliditetom grada Varaždina kao muška te kao ženska ekipa Plivački klub „Vidra“.

Sve nagrade za najveće nade varaždinskog sporta otišle su u Atletski klub „Sloboda“: pojedinačno Roku Farkašu i Heleni Posavec te u konkurenciji sportskog para, štafete ili posade Janku Kišaku, Jani Koščak, Heleni Posavec i Juri Šarkanjiju.

Dobitnik priznanja Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina za 2021. godinu za životno djelo je Josip Klein (Odbojkaški klub „Kitro“).

Dobitnici posebnih priznanja su Ronald Ređep (Stolnoteniski klub „STK STARR“), Ante Sudec (Odbojkaški klub „Kitro“) i Andrej Ilić (Gimnastički klub „Vindija“).

Dobitnici zlatnih plaketa su Esad Garibović (Športski karate klub „Varaždin“), Predrag Ćosić (Nogometni klub “Mladost”), Ivan Domislović (Atletski klub “Sloboda”), Boris Vurušić (Odbojkaški klub „Kitro“) i Davor Bezak (Biciklističko društvo „Sloga“).

Trener godine je Patrik Koščak (AK „Sloboda”), sportski djelatnik Matija Vugrinec (GK „Vindija”), a školski sportski djelatnik Damir Fotak (Udruga kineziologa Grada Varaždina i Varaždinske županije/OŠ „Sračinec“).

Dobitnici diploma su Suzana Furjan i Tea Jalušić (Ženski rukometni klub “Koka”), Mario Pongračić (Trkački klub “Marathon 95”), Emerson Žnidarić (Gradski rukometni klub “Varaždin 1930”), Dragutin Jurinić (Nogometni klub “Mladost”), Aleksandar Puklavec i Josip Šoprek (Atletski klub “Sloboda”), Goran Radić (Gimnastički klub “Vindija”), Jurica Juren (Odbojkaški klub “Kitro”) i Branko Pagadur (Zbor atletskih sudaca).

Jubilarna nagrada ide Nogometnom klubu „Sloboda“ za 90 godina.

Sportski uzori su Matija Balaić (1.OŠ), Lovro Horvat (2.OŠ), Paulina Tomašković (3.OŠ), Ivan Šamec (4.OŠ), Lucija Jambrošić Barnjak (5.OŠ), Leon Kumrić (6.OŠ), Lovro Magić (7.OŠ) i Borna Obradović (Centar za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“).

Najnovije

Reci što misliš!