USUSRET 1. HNL

PRIPREME Varaždin kod kuće pobijedio Toplakovu Goricu: Debitirao desni bek iz njemačkog Augsburga

Siniša Sović/Foto agencija Sjever

U srijedu, 29. lipnja, momčad Varaždina nastavlja pripreme na Kupresu.

Nakon što su izgubili od mostarskog Zrinjskog (0:3) u prvoj pripremnoj utakmici, izabranici Marija Kovačevića slavili su u drugom pripremnom susretu na domaćem terenu protiv budućeg konkurenta u prvoj ligi 2:1 (1:0).

Na stadion Varteksa vratio se Samir Toplak koji je svojevremeno bio na klupi Varaždina, njegova je momčad mogla izjednačiti rezultat, ali promašili su penal u 83. minuti kad je obranio novi golman Varaždina Marino Bulat.

Golove su za domaću momčad zabili Tonio Teklić u 43. i mladi Niko Domjanić u 79. minuti dok je za goste pogodio Kalik u 53. minuti. Trener domaće momčadi koristio je 25 nogometaša. Na desnom je beku debitirao i Jozo Stanić (23) koji treba stići na posudbu iz bundesligaša Augsburga.

U srijedu, 29. lipnja, momčad novog prvoligaša odlazi na Kupres gdje će nastaviti s pripremama gdje će igrati s Veležom i Posušjem.