sedmoboj

Fantastična Jana Koščak zlatna na Europskom prvenstvu u Jeruzalemu!

YouTube screenshot

Čestitke!

Jana Koščak postala je danas mlađejuniorska prvakinja Europe u višeboju osvojivši u dva dana i 7 disciplina 6106 bodova. Osim što je to novi hrvatski mlađejuniorski rekord to je i najbolji rezultat u svijetu ove godine i 5. rezultat svih vremena u ovoj disciplini i uzrastu.

Jana je izvrsnom nastupu prvog dana dodala i pobjedu u skoku u dalj s osobnim rekordom 6,25 m, u bacanju koplja je bila 9. sa 40,58 m, a završila je s osobnim rekordom i 5. mjestom na 800 m 2:23,96. Drugo mjesto pripalo je Mađarici Sarolti Kriszt sa 5794 boda, a treća je bila Njemica Pia Messing sa 5690 bodova.

Jana je ovim postala osvajačica druge medalje, a prve zlatne, za Hrvatsku na Europskim mlađejuniorskim prvenstvima. Jedinu medalju do sada i to brončanu osvojila je Lora Ontl na 2000 m zapreku u Tbilisiju 2016. godine.