DRUGO LIGAŠKO KOLO

PORAZ Dabrovi izgubili u posljednjem napadu na gostovanju kod Kaštele

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Posljednji gol ostavio je bodove u Dalmaciji.

Nakon pobjede u prvom prvenstvenom kolu protiv Rudara kod kuće (36:29), rukometaši GRK Varaždina 1930 su u fotofinišu izgubili na gostovanju kod Kaštele s 29:28 (15:12).

Izabranici Emersona Žnidarića cijelu su utakmicu bili u egalu ili 'lovili mali zaostatak', a iako su u 18. minuti uspjeli izjednačiti na 7:7, do poluvremena su su domaći otišli na tri gola razlike.

U nastavku se također igralo 'gol za gol', a izgledalo je da će sve ostati izjednačeno jer je na semaforu prije zadnjeg napada domaćih bilo 28:28. no, tad je Nikola Šolić potegnuo i zabio za 29:28 te ostavio dva boda u Dalmaciji.

Dabrove je sa osam golova predvodio Fabijan Grubišić, dok su Martin Marčec i Petar Sklepić zabili po sedam golova. Jurica Vidaček nadodao je četiri gola, dok je Tin Herceg na golu skupio 15 obrana.

Iduće je kolo na rasporedu u subotu, 24. rujna, s početkom u 18 sati kad u Varaždin stiže našićki Nexe.