DRUGI PORAZ

Dabrovi nakon velike borbe i 11 golova Grubišića izgubili na gostovanju kod Gorice

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Cijelu su utakmicu bili 'tu negdje', ali na kraju su varaždinski rukometaši ostali bez bodova.

Nakon poraza u gostima kod Kaštela (29:28), rukometaši GRK Varaždina 1930 ostali su 'kratki' za bodove i na gostovanju kod Gorice gdje su izgubili 32:30 (13:14).

Domaći su rukometaši od početka držali vodstvo, a do prvog su izjednačenja gosti došli u 19. minuti kad je Fabijan Grubišić pogodio za 8:8.  Devet minuta kasnije imali su Dabrovi i prednost od tri gola kad je golman Tin Herceg pogodio za 13:10, a na odmoru su imali gol prednosti (14:13).

No, u nastavku su se probudili domaći i u 40. minuti otišli na +2 (19:17) te su tu razliku držali sve do 53. minute kad je Tači poravnao na 28:28 Ali s dva su gola tad prelomili domaći tri i pol minute prije kraja utakmice (30:28) te je na kraju ostao dva razlike za Goricu (32:30).

Najraspucaniji je kod GRK Varaždina 1930 bio Fabijan Grubišić koji je zabio 11 golova. Matej Tači zabio je četiri, Jura Egon Juranić i Viktor Kociper po tri, dok su dva gola zabili Luka Trojko, Jurica Vidaček i Petar Sklepić. Po gol su spremili Antonio Budinski, Tin Vrbanec i golman Tin Herceg koji je imao i šest obrana.

U sljedećem kolu Varaždin u subotu, 8. listopada, s početkom u 18 sati dočekuje Metković.