Vijesti / Sport

TRI BODA

POBJEDA Mitrovski zabio za pobjedu Varaždina: Glavom srušio posljednju momčad lige

Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

Raspoloženi je bio igrač iz Sjeverne Makedonije u redovima domaće momčadi te je njegov gol presudio prvu utakmicu 22. kola Supersport HNL-a.

Bila je to tvrda utakmica s obje strane te je vjetar svakako otežavao igru momčadima Varaždina Rudeša, a na kraju je domaća momčad zasluženo slavila 1:0 (0:0).

Varaždin - Rudeš Varaždin - Rudeš

Obje su momčadi mirno krenule u utakmice te smo gledali svojevrsno odmjeravanje snaga u prvih 10 minuta, a prva ozbiljnija prilika bila je ona domaće momčadi u 16. minut. Tad je jednu loše izbijenu loptu Pavlovića dočekao Mitrovski i vrhunski 'istehnicirao' na udarac, ali jako je dobro reagirao Marković na golu Rudeša.

Opustili su se nogometaši Varaždina nakon toga, krenuli u napad, a nekoliko je puta lijepo po lijevoj strani prošao Poldrugač. Gosti su prvi put zaprijetili u 34. minuti kad je iskoristivu loptu u prostor dobio Doležal, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti već je samo 'trening udarac' uputio prema golu Olivera Zelenike koji je to lagano obranio.

A nisu puno toga za vidjeti imali gledatelji po vjetrovitom vremenu na stadionu Varteksa. Sudac Titlić u prvom poluvremenu nije produžio ni minute. Napravio je trener domaće momčadi jednu promjenu na poluvremenu, a odmah na otvaranju smo vidjeli još jednu 'bombu' Mitrovskog koji je pucao pod prečku, ali odlično je reagirao gostujući kapetan Marković i spasio Rudešane.

Imali su domaći pet minuta kasnije i obećavajući slobodni udarac 20 metara od gola, ali Mitrovski je pucao u zid. Zagustilo je u 59. minuti nakon što je s desne strane stigao ubačaj u šesnaesterac Rudeša, ali nisu uspjeli na kraju domaći igrači ni zapucati prema Markoviću. A nakon deset minuta zatišja, stigao je gol Varaždina.

Vukčević je s 30-ak metara s desne strane i 'u trepavicu' pogodio Mitrovskog koji je krasno pogodio glavom i matirao nemoćnog Markovića. Do kraja utakmice bilo je kao i u većem dijelu - bez većih prilika, ali je Varaždin stigao do slavlja.

Ovom je pobjedom Varaždin došao do 25 bodova te je i dalje na osmom mjestu. Sedmoplasirani Slaven Belupo ima 25, a Istra 1961 na devetom mjestu ima 18 bodova, dok je Rudeš daleko na dnu tablice s četiri boda.

NK Varaždin - NK Rudeš 1:0 (0:0)
68' Mitrovski (1:0)
Gledatelja: 795
Suci: Jakov Titlić (Potravlje) - Goran Perica (Šibenik), Dominik Benković (Zaprešić) - VAR: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), AVAR: Ivan Mihalj (Velika Gorica)
Žuti kartoni: Varaždin -