Karate klub Shito Ryu Varaždin u 1. kolu školske lige osvojio 15 medalja

Karate klub Shito Ryu Varaždin nastupio je u nedjelju, 22. listopada, na 1. kolu Shito Ryu-Kofukan školske lige u Ljutomeru.

Na tom stilskom turniru Shito Ryu Varaždin nastupio je s 10 članova iz podružnice Cestica te osvojio 13 pojedinačnih medalja te 2 ekipne, od čega 5 zlatnih, 4 srebrne i 6 brončanih.

Po dvije zlatne medalje osvojili su Marko Gerbus i Martin Kokot te jednu Ema Hrnčić.

Srebrne medalje osvojili su Jakov Kostanjevac, Lamia Knezoci i Tea Kostanjevac. Brončane medalje osvojili su Jakov Kostanjevac, Lamia Knezoci, Ema Hrnčić, Roko Bednjanić i Lorena Vugrinec, dok su Antonio Kranjčići i Gabrijel Smotar izgubili u borbi za treće mjesto.

U kategoriji kata tim Varaždin 1 osvojio je 2. mjesto izgubivši u finalu od domaćina, dok je Varaždin 2 zauzeo 3. mjesto u konkurenciji 9 timova. Vec sljedeći vikend mladi karatisti nastupit će na memorijalnom turniru u Ivancu.