NOGOMET Odigrano 21. kolo MŽNL-a, Plitvica prekinula seriju od devet poraza

Plitvica je konačno prekinula seriju od devet uzastopnih poraza pobijedivši Mladost Komet rezultatom 3:2. Tomašić je postigao dva pogotka i to u 19. te u 50. te Horvat Mario u 20. minuti, da bi gosti u 79. preko Krausa te u 89. minuti preko Srake tek uspjeli smanjiti rezultat na konačnih 3:2.

Zadrugar nije uspio pobijediti Slobodu iz Slakovca, koja je bila desetkovana, te u kojoj je igrao i pričuvni vratar koji je čak i postigao pogodak. Marković u 25. te Hlebec u 34. dovode domaćina u vodstvo od 2:0, da bi gosti minutu kasnije preko Tkalca smanjili, a Tkalčec u 47. minuti poravnava rezultat na 2:2. Pogodak vrijedan pobjede Slobodi donosi Risonjić u 75. minuti.

Jalžabet i Pušćine odigrali su suret bez pobjednika 1:1. Domaćin je poveo pogotkom Hanca, a u 42. minuti imao je prilike za povećanje rezultata koje nije iskoristio. Gosti su u sudačkoj nadoknadi pogotkom Malnara šokirali domaćina i iščupali bod.

Novi Marof i Varteks odigrali su utakmicu bez pobjednika 1:1. Broz je u 29. minuti doveo Varteks u vodstvo, dok je rezultat poravnao Zeko u 81. minuti.

Polet je bez većih problema pobijedio Nedeljanec 3:0. Bobičanec u 31. i 46. te Barat u 70. minuti bili su strijelci za domaćina.

Podravina je pobjedom protiv Zelengaja prekinula niz od tri uzastopna poraza. Dvostruki strijelac na utakmici bio je Vađunec i to u 66. i 70. minuti.

Susjedni derbi Nedelišća i Međimurca završio je bez pobjednika 1:1. Domaćin je poveo pogotkom Brlenića od 57. minute da bi rezultat poravnao Piškor u 68. minuti.

Sloga je na svom igralištu minimalnim rezultatom svladala Rudar. Pobjedonosni pogodak postigao je Fučko u 54. minuti.

Rezultati 21. kola: Nedelišće – Međimurec 1-1, Plitvica (G) – Mladost Komet 3-2, Podravina – Zelengaj 2-0, Polet SMnM – Nedeljanec 3:0, Novi Marof – Varteks 1:1, Jalžabet – Pušćine 1:1, Zadrugar – Sloboda (S) 2:3, Sloga (Č) – Rudar 1:0

Poredak: Polet SMnM 51, Varteks 44, Nedelišće 40, Podravina 37, Sloga (Č) 33, Međimurec 32, Rudar, Zelengaj 30, Mladost Komet 28, Novi Marof 27, Nedeljanec 25, Sloboda (S) 24, Pušćine 23, Plitvica (G) 19, Jalžabet 18, Zadrugar 10.

Parovi 22. kola: Rudar – Nedelišće, Međimurec – Plitvica (G), Mladost Komet – Podravina, Zelengaj – Polet SMnM, Nedeljanec – Novi Marof, Varteks – Jalžabet, Pušćine – Zadrugar, Sloboda (S) – Sloga (Č)