Frane Tomislav Kojić i Mirela Đurak novi su prvaci Hrvatske u stolnom tenisu

U odličnom okružju LifeClass termi Sveti Martin održano je Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za seniore i seniorke, pojedinačno i u parovima u organizaciji STK Starr. Bilo je ovo jedno među najjačim prvenstvima jer su se odazvali praktično svi najbolji stolnotenisači i stolnotenisačice.

U prvom polufinalu seniori pojedinačno Roko Tošić – Miho Simović 4:3 (12:10, 9:11, 11:9, 11:9, 9:11, 8:11, 11:7). U drugom polufinalu Ronal Ređep – Frane Tomislav Kojić 1:4 (8:11, 11:8, 6:11, 7:11, 8:11).

U finalu Roko Tošić – Frane Tomisav Kojić 1:4 (7:11, 11:8, 9:11, 8:11, 7:11).

Pobjednik Frane Tomislav Kojić član je njemačkog drugoligaša ekipe Passau, a od iduće sezone igrat će prvu austrijsku ligu za klub Kapfenberg.

– Igrao sam bez potpore trenera jer je on imao obaveze u Njemačkoj, ali me je moj prvi trener naučio da moram i sam igrati i razmišljati o meču jer su to vrlo česte situacije, rekao je Kojić i dodao kako već u utorak, ovdje u Svetom Martinu na Muri nastupa za reprezentaciju Hrvatske u kvalifikacijskom meču za odlazak na Europsko prvenstvo protiv Izraela.

Kod seniorki u prvom polufinalu Klara Cakol – Dorina Srebrnjak 0:4 (12:14, 10:12, 5:11, 6:11) a Ivana Malobabić – Mirela Đurak 3:4 (12:10, 7:11, 11:8, 11:8, 8:11, 1:11, 1:11).

U finalu Dorina Srebrnjak – Mirela Đurak 2:4 (6:11, 11:5, 8:11, 11:6, 9:11, 10:12).

Pobjednica Mirela Đurak članica ekipe Dr. Časl iz Zagreba rodom iz Varaždina.

– Nije bilo lako doći do ove titule. Imala sam težak raspored put kroz grupu i kasnije u k.o fazi. Nisam ovo očekivala i ne mogu još vjerovati, rekla je neposredno nakon finala uz pohvalu organizatoru. Pred Mirelom je nastup za seniorsku reprezentaciju Hrvatske već u utorak protiv Finske, a sljedeći vikend već je na rasporedu novo kolo hrvatske Superlige.

U igri parova kod seniora u finalu su se sastali Roko Tošić/Tomislav Japec – Bakač/Mustapić 3:1 (11:8, 11:8, 7:11, 11:7). Tako je par koji nastupa ove sezone za ekipu STK Libertas Marinkolor iz Dubrovnika osvojio naslov prvaka u kategoriji parovi. Treće mjesto osvojili su polufinalisti Frane Runjić/Marin Runjić i Mislav Martinek/Luka Martine.

U igri parova kod seniorki u finalu su se sastale Mateja Jeger/Mirela Đurak – Ivana Malobabić/Ida Jazbec 1:3 (1:11, 8:11, 11:9, 8:11). Tako je par koji nastupa za ekipu STK TIS iz Zagreba osvojio naslov prvaka u kategoriji parovi. Treće mjesto osvojile su polufinalistice Klara Cakol/Dorina Srebrnjak i Ivana Tubikanec/Petra Petek.

Najveće varaždinske uzdanice Petra Petek i Ronald Ređep vraćaju se u Varaždin s peharima.

Pertra Petek, STK Varaždin prošlogodišnja prvakinja ove je godine ispala u osmini finala izgubivši od Dorine Srebrnjak 4:1 (7:11, 11:5, 11:7, 11:8 ,11:9). U skupini je Petra bila druga. Pobijedila je Saru Sušac 4:0, zatim izgubila od Ivane Malobabić 4:2 i pobijedila Anu Trbuščić 4:1. U igri parova petra Petek je s Ivanom Tubikanec osvojila treće mjesto.

Ronald Ređep, STK Starr Varaždin u skupini je bio prvi. Pobijedio je Božidara Križanca 4:0, Dominika Zeljka 4:0, i Josipa Mustapića 4:2. U četvrtfinalu Ređep je pobijedio Filipa ČIpina 4:2 (11:2, 11:9, 5:11, 1:11, 11:7, 11:9).

U polufinalu susreo se s prošlogodišnjim prvakom Franom Tomislavom Kojićem i izgubio 1:4 (8:11, 11:8, 6:11, 7:11, 8:11). Tako je osvojio treće mjesto u pojedinačnoj konkurenciji, a u igri parova Ređep i Zubčić ispali su već u prvom kolu gdje im je ždrijeb namijenilo par Tomislav Pucar/ Miho Simović rezultatom 3:2.