Plivači i plivačice iz ‘PK Barok’ u Radencima osvojili 13, a u Sisku 40 medalja!

Martina Štefinec, Elena Škrapec, Mirta Piskač, Iva Vresk, Patricija Lončarić, Noa Stolnik, Tia Mihinjač i Ida Marić nastupile su u nedjelju na 7. međunarodnom mitingu ‘Pokal Radenci’ u Radencima.

U konkurenciji 157 plivačica i plivača iz 15 klubova, plivačice PK Baroka osvojile su 13 medalja, od toga 5 zlatnih, 5 srebrnih i 3 brončane.

Najviše se istaknula Martina Štefinec s 3 zlatne medalje (u disciplinama 50 i 100 metara prsno, te 100 mješovito) i 1 srebrnom (50 metara leptir).

Odlična je bila i Elena Škrapec s dvije zlatne na 100 metara slobodno i 100 metara leđno, te srebrom na 50 metara leđno i broncom na 50 metara slobodno.

Mirta Piskač je bila tri puta druga na 50 i 100 metara prsno, te 100 metara leptir, dok su Ida Marić i Iva Vresk bile brončane (na 100 prsno, odnosno 100 leptir).

Na kraju natjecanja troje najboljih po zbroju bodova, dobilo je posebnu nagradu – vikend paket u termama Radenci, a među njima su se našle i naše predstavnice Martina Štefinec i Elena Škrapec.

Regionalno prvenstvo u Sisku

Ovog vikenda u Sisku, na Regionalnom prvenstvu Hrvatske, nastupilo je 39 plivača PK Baroka u kategoriji kadeta, mlađih kadeta i početnika u konkurenciji od 14 klubova i 320 plivača.

Osvojili su 40 medalja.

U kategoriji početnika najuspješnija je bila Sara Marković s osvojenih 9 medalja, osvojivši 1. mjesto na 50 metara slobodno, 2. mjesto na 100 metara slobodno, 50 metara delfin, 100 metara prsno, 200 metara mješovito i 3. mjesto na 50 metara prsno, 50 metara leđno i 100 metara mješovito, te je bila dio štafete (Matej Rogina, Jana Čok, Vedran Šavor, Sara Marković) na 4 x 50 metara slobodno, mješovito početnici, gdje su osvojili 1. mjesto.

Jana Čok osvojila je 3. mjesto na 100 metara slobodno i 4. mjesto na 50 metara slobodno, a Bela Mitrović osvojila je4. mjesto na 50 metara leđno.

U kategoriji mlađih kadetkinja najuspješnija je bila Nika Dobovičnik s osvojenih 8 medalja, osvojivši 1. mjesto na 100 metara slobodno, 100 metara leđno, 100 metara delfin, 100 metara mješovito i 400 metara slobodno, 2. mjesto na 50 metara delfin i 50 emtara slobodno, te 3. mjesto u štafeti 4 x 100 metara mješovito (Petra Gašparac, Katja Balažinec, Lana Cvetko i Nika Dobovičnik)

Leona Juriša osvojila je 2. mjesto na 50 metara leđno.

Anamarija Zavrtnik bila četiri puta četvrta na 100 metara leđno, 100 metara delfin, 50 metara slobodno i 100 metara slobodno, a Hana Ivanković na 50 metara prsno.

Međumlađim kadetima najuspješniji je bio Erik Hunjek s osvojenih 8 medalja, osvojivši 1. mjesto na 100 metara prsno i 1. mjesto u štafeti 4 x 100 metaraslobodno (Luka Štumberger, Bruno Obrstar, Niko Balenta i Erik Hunjek).

S tim rezultatom osvojili su i 2. mjesto u kadetskoj kategoriji., 2. mjesto na 100 metara slobodno, 100 metara leđno, 100 metara mješovito, 200 metara mješovito i 3. mjesto na 400 metara slobodno. Četvrti je bio na 100 metara delfin.

Luka Štumberger osvojio je 2. mjesto na 100 metara prsno, 3. mjesto na 50 metara prsno, 100 metara mješovito, te član zlatne mlađe kadetske štafete na 4 x 100 metara slobodno.

Bruno Obrstar osvojio je 2. mjesto na 50 metara leđno i 3. mjesto na 100 metara leđno, te je bio član štafete. Niko Balenta osvojio je 3. mjesto na 50 metara i 100 metara delfin.

U kategoriji kadeta Matej Čok osvojio je2. mjesto na 800 metara slobodno, 3. mjesto na 100 metara slobodno i 200 metara slobodno.

Lana Cvetko osvojila je 3. mjesto na 100 metara i 200 metara delfin, te 200 metara mješovito. Petra Gašparac isplivala je A normu na 100 metara slobodno.

Na natjecanju su se još predstavili i Luka Kokotec, Ivan Turkalj, Fran Čurdija, Davorin Suhanek, Matej Rogina, Karlo Rogina, David Hrastovec, Filip Kukec, Ivan Tomičić, Luka Lacković, Andro Šantek, Lovro Juretić, Vedran Šavor, Dora Jurak, Elena Balažinec, Katja Balažinec, Ana Amelija Petric, Tea Zebec, Anja Mirilović, Nina Zebec, Maša Manojlović, Mila Maretić, Jana Paulišić, Vida Jurak, Beata Dmitrović.