Dabrovi u punom Graberju do pobjede protiv Rudara

Rukometaši Varaždina očekivano su stigli do pobjede nad Rudarom iz Samobora, u utakmici 6. kola Premijer lige. Utakmica je ovaj puta igrana u Graberju, koje je bilo vrlo solidno ispunjeno.

Iako je Varaždin bio favorit, do pobjede su Dabrovi stigli teže nego što to sugerira konačni rezultat (29:21). Na početku su poveli domaćini, pa je tako bilo i 7:3 u 12. minuti. Gosti su bili vrlo uporni, željni potvrde da nisu slučajno u Premijer ligi, pa je tako na poluvremenu rezultat 16:13.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli još bolje, a 15-ak minuta prije kraja imaju samo -1 gol (18:17). Tada povratnik nakon teške ozljede Frano Vujović postiže dva uzastopna pogotka, potom tri dodaje Ante Tokić, za nedostižnih 23:17. Tokić je bio i prvi strijelac Dabrova sa sedam pogodaka, dok su Obranović i Vidaček sa četiri gola.

Do kraja je prednost povećana na 29:21, za četvrto slavlje GRK Varaždina u ovoj sezoni. Pošto je Umag poražen u Vinkovcima, nakon šest kola rukometaši Varaždina skočili su do trećeg mjesta tablice s osam bodova. Ispred njih je na prvom mjestu ‘stopostotni’ Poreč, dok im Dubrava bježi tek jedan bod.

Slijedi kratka stanka radi reprezentativnih akcija, u kojima će biti čak četiri igrača GRK Varaždina, a potom za dva tjedna i novo prvenstveno kolo, u kojem Varaždin gostuje kod neugodne Gorice.

Varaždin 1930 – Rudar 29:21 (16:13)

Varaždin 1930 – Špikić (3 obrane), Šipić 2, Dunato, Zobec, Laljek 1, Obranović 4, Vincek, Meštrić (5 obr.), Vidaček 4, Črnila (4 obr.), Tokić 7(2), Huđ 3, Vujović 3, Hirš 3, Levak 2(1), Grbac.

Rudar: P. Fresi, Kumerle, Skenderović 3, M. Stajnkler 1, Sujster, Škiljan, D. Trčak 2, Bumbak (9 obrana), T. Stajnkler, Brnas 2, J. Stajnkler 2, A. Trčak 3, E. Fresi 2, Đikić 6(1).