Varaždin protiv Vukovara 1991 do osme pobjede, gostima uručena i monografija

Natjecanje u Trećoj HNL Istok NK Varaždin nastavio je još jednom pobjedom, osmom u prvenstvu.

Danas je u utakmici 10. kola varaždinska momčad bila bolja od gostiju, sastava Vukovara 1991, rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Matija Kolarić u 38. minuti. Stjepan Oštrek loptu je ubacio u šesnaesterac, gdje je s oko desetak metara Kolarić zabio za vodstvo i konačan rezultat utakmice.

U 75. minuti Varaždinci su ostali bez Oštreka, koji je zaradio drugi žuti karton, ali to nije negativno utjecalo na igru domaćina, gosti nisu uspjeli kapitalizirati brojčanu prednost.

U sljedećem kolu NK Varaždin gostuje kod Croatije u Đakovu.

Posebnost današnjeg susreta bila je i u tome što su joj prisustvovali i pripadnici postrojbe Policijske uprave varaždinske koji su sudjelovali u obrani Vukovara 1991. godine.

Postrojba je tiskala i monografiju pod nazivom ‘Vukowarazdin 1991.’, koju je danas kapetan Varaždina Nikola Šafarić uručio kapetanu gostujće momčadi Ivanu Plumu.