Kajakaši kluba Varteks nastupili na Europskom kupu u slalomu na divljim vodama

Članovi Kajak kanu kluba Varteks Katja Bengeri, Maja Štimac, Roko Bengeri i Nikola Mavrić nastupili su ovog vikenda na utrkama Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije koje su održane na slovenskoj rijeci Soči.

U subotu je održana prva utrka slaloma gdje su varaždinski kajakaši i kajkašice ostvarili sljedeće rezultate: u kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 11. mjesto te se uvrstila u finale gdje je završila kao 15., dok je Maja Štimac u kajaku jednosjedu završila na 26. miestu.

Roko Bengeri u kajaku jednosjedu završio je na 50. mjestu, Katja Bengeri vozila je slalom i u disciplini kanu jednosjed gdje je završila na 7. mjestu.

U nedjelju je održana druga utrka slaloma gdje su kajakaši i kajkašice ostvarili sljedeće rezultate: u kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 14. mjesto te, dok je Maja Štimac završila na 24. miestu, Roko Bengeri u kajaku jednosjedu nije završio utrku, Katja Bengeri vozila je slalom i u disciplini kanu jednosjed gdje je završila na 6. mjestu.