USKRSNO TRČANJE Mario Špoljar i Ivančica Jež najbrži na 7. Dravskom ultracrossu!

I ovog Uskrsnog ponedjeljka nastavljena je tradicija te je održani 7. Dravski ultracross. Početak utrke duge 16 kilometara bio je kod pješačkog mosta na Dravi u Varaždinu, a trčalo se nasipom uz stari tok rijeke, kroz Svibovec Podravski i uz kanal HE Varaždin. Po lijepom, sunčanom vremenu i temperaturi idealnoj za trčanje, utrku je završilo 48 trkača i 12 trkačica.

Najbrži je u muškoj konkurenciji bio Mario Špoljar iz AK Zabok (1:00:27). Drugi je u cilj ušao Dinko Solić iz AK Varaždin (1:00:51), a treći Alen Čretni iz AK Zabok (1:01:44). Ta su trojica i najbrži seniori dok su prva tri mjesta u kategoriji veterana zauzeli Ivan Čorba iz TK Marathon 95 (1:03:03; ukupno 5.), Darko Petak iz UKS Bedenec (1:04:34; ukupno 6.) i Srećko Vrček iz AK Varaždin (1:05:22; ukupno 9.).

Među trkačicama prva je u cilj ušla Ivančica Jež iz Ludbrega (1:15:39), druga Maja Matačić iz TK Marathon 95 (1:21:17), a treća Irena Kos Kukec iz Varaždina (1:22:42). U poretku veteranki prva je Ivančica Jež, druga Vanda Balaž iz Varaždina (1:1:26:02; ukupno 4.), a treća Lidija Vrbanić iz Marathona 95 (1:30:36; ukupno 7.). U poretku seniorki prva je Maja Matačić, druga Irena Kos Kukec, a treća Gordana Končevski iz TK Ivančica (1:29:26; ukupno 5.)

7. Dravski ultracross bio je treća od osamnaest utrka iz ovogodišnjeg kalendara Kupa sjeverozapadne.

Detaljne rezultate možete pročitati ovdje.