RUKOMET Nakon uzleta protiv Dubrave, ‘Dabrovi’ prizemljeni u Vinkovcima

Nakon velike pobjede protiv Dubrave, pred ‘Dabrovima’ je bilo teško gostovanje u Vinkovcima. Nažalost, Spačva je na domaćem terenu znala iskoristiti svoje prilike, ali i mladost i neiskustvo varaždinskih rukometaša, te su rezultatom 30:29 (14:13) za dlaku odnijeli pobjedu.

U veoma teškoj utakmici varaždinski su rukometaši većinu vremena lovili vodstvo domaćina. Od samog početka domaći su imali bar pogodak razlike te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 14:13. Na samom početku drugog poluvremena ‘Dabrovi’ su poravnali rezultat, a 14 minuta kasnije uspjeli su otići i na dva pogotka razlike. Ipak, nisu uspjeli zadržati vodstvo – igralo se gol za gol sve do pet minuta prije kraja susreta, a tada domaći uspijevaju otići na dva pogotka razlike i zadržati jedan do kraja utakmice.

Najbolji u redovima ‘Dabrova’ bio je raspucani Bruno Levak s 9 pogodaka te Bruno Vili Zobec i Jadranko Stojanović sa 7 pogodaka. Vratar Špikić imao je slabiji dan te je upisao samo 6 obrana uz postignut pogodak.

Valja spomenuti kako su varaždinski rukometaši iznimno nezadovoljni suđenjem te, kako stoji u objavi na njihovom Facebook profilu, smatraju da su velikim dijelom suci bili ‘krojači’ današnjeg rezultata.

Mladi varaždinski rukometaši nisu uspjeli nastaviti pobjednički niz. Ipak, prilika za povratak na pobjedničke staze bit će još mnogo, a prva će biti nakon reprezentativne stanke, 4. studenog, kad im u goste dolazi Poreč.

RK Spačva Vinkovci – GRK Varaždin 1930 30:29 (14:13)

RK Spačva – Stojanović (11 obrana), Ereš (6 obrana) – M. Jurić, Karaula 2, I. Jurić, Mihaljević, Vešligaj 1, Nađ 3, Nedić 3, Vignjević 9, Raguž, Stojanović, Božić 1, Babić 1, Vukušić 3, Ranogajec 7(3)

GRK Varaždin 1930 – Špikić 1 (6 obrana), Meštrić (1 obrana), Črnila (1 obrana) – Špruk, Zobec 7(2), Novak, Glavaš 2, Vincek, Hutinec, Sklepić, Levak 9, Jurišić 1, Marić, Vrdoljak 2, Koprek, Stojanović 7