Igor Goričanec nastupio je na Svjetskom prvenstvu u planinskom trčanju

U subotu, 18. lipanja, u slovenskom mjestu Podbrdo održano je Svjetsko prvenstvo u planinskom trčanju na duge staze.

Igor Goričanec, član Atletskog kluba ‘Varaždin’ nastupio je kao dio reprezentacije Hrvatske, a uz njega su u muškom sastavu bili još Balaško Krešimir (Ak Svetice), Goričanec Igor (Ak Varaždin), Smolić Nikola (Ak Sljeme) i Živković Ante (Ak Dubrovnik).

Ženska ekipa sastojala se od Jurišić Veronike (Ak Sljeme), Orlić Antonije (Ak Sljeme), Marukić Maje (Ak Sljeme).

Na iznimno teškoj i zahtjevnoj stazi maratona (42,2 kilometra), s ekstremnom visinskom razlikom, Igor je ostvario vrijeme od 4:49:02 te je u ukupnom plasmanu od 70-ak natjecatelja iz cijelog svijeta osvojio 57. mjesto dok je naš najbolji predstavnik Nikola Smolić osvojio 53. mjesto.

Ostali naši predstavnici plasirali su se iza Igora – Ante Živković 60. i Krešimir Balaško 69.

Kod žena naša najbolja predstavnica bila je Veronika Jurišić koja je s rezultatom 4:59:40 osvojila ukupno 25. mjesto od 50-ak predstavnica. Ostale naše reprezentativke osvojile su: Maja Marukić – 37. mjesto dok je Antonija Orlić osvojila 40. mjesto.