Međimurje porazilo Grafičar u derbiju 13. kola, Ludbrežani ostavili slab dojam

U derbiju 13. Kola A-2 lige Sjever za košarkaše KK Međimurje je bilo bolje od ludbreškoga Grafičara rezultatom 82:74, u utakmici na kraju koje je ostao dojam – Ludbrežani su mogli daleko više.

Naime, iako bodreni glasnom skupinom svojih vjernih navijača, košarkaši Grafičara loše su odigrali veći dio utakmice. Već je na poluvremenu bilo 44:29 za Međimurje, u nastavku su Ludbrežani dodatno pali da bi se naglo probudili kod 74:54 za domaće, nepunih pet minuta prije kraja.

U svega dvije minute Ludbrežani su serijom 10:1 smanjili na 75:64, ostale su tri minute nade za Grafičar. I zaista, u narednih minutu i pol uslijedila je nova 7:3 serija, na semaforu je pisalo svega 78:71 minutu i sedam sekundi prije kraja. Na 38 sekundi do kraja gosti iz Ludbrega još su malo smanjili (79:74), međutim idući su napad Ludbrežani promašili, a Međimurci iz slobodnih bacanja potvrdili pobjedu, za konačnih 82:74.

Ovom pobjedom Grafičar je pao na 3. mjesto s 10-3 omjerom pobjeda i poraza, vode Međimurje i križevački Radnik sa skorom 11-2, a u idućem kolu u Ludbreg dolazi upravo – Radnik!

Ostali rezultati 13. Kola A-2 lige Sjever: Mladost (Đ) – Ivančica 70:87, RadnikPetar Zrinski 70:59, KriževciKoprivnica 87:58.

Poredak: 1. Radnik 11-2, 2. Međimurje 11-2, 3. Grafičar 10-3, 4. Podravac 8-4, 5. Bjelovar 8-4, 6. Ivančica 6-7