Vijesti / Sport

LOŠE U GOSTIMA

DABROVI Varaždinski rukometaši borit će se u Ligi za ostanak: Porazom od Poreča pali na pretposljednje mjesto

Siniša Sović/Foto agencija Sjever

Rukometaši varaždinskog GRK-a nisu se proslavili na gostovanju u Poreču. Izgubili su od istoimenog domaćina rezultatom 30:25 (13:10) te tako pali na pretposljednje ligaško mjesto, a nakon sljedećeg, posljednjeg kola, kreće njihova borba u Ligi za ostanak.

Izabranici Damira Turkovića ove će se sezone boriti za ostanak u elitnom rangu hrvatskog rukometa. Nakon poraza u Poreču (30:25) pali su na pretposljednje ligaško mjesto te kolo prije kraja više ni teoretski nemaju šanse za ulazak u Ligu za prvaka.

Dabrovi su bili u egalu do 15. minute kad domaći golom Moslavca odlaze na dva razlike (7:5), a zatim se do 22. minute odvajaju i na +4 (9:5). Do poluvremena su Dabrovi smanjili na +3 (13:10).

Međutim, u nastavku su se probudili gosti i preko Trojka i Vojnovića približili se na gol zaostatka (13:12), ali serijom 4:1 u tri minute domaći opet odlaze na osjetnih četiri gola razlike (17:13).  Opet se Varaždinci vraćaju na gol zaostatka (17:16) preko kapetana Vidačeka u 39. minuti te s dva gola zaostatka ulaze u finiš utakmice (23:21).

No, u posljednjih deset minuta pali su izabranici Damira Turkovića i domaći su do 53. minute otišli na pet golova razlike (26:21) i tu su prednost održavali do kraja susreta.

Najbolji je u redovima Poreča bio Matija Radaković koji je zabio 10 golova, dok je kod Dabrova najraspucaniji bio Vojnović sa šest golova. U posljednjem kolu prije 'podjele' lige GRK-ovci igraju na domaćem parketu protiv Umaga.

RK Poreč - GRK Varaždin 1930 30:25 (13:10)

RK Poreč: Radojković, Čopić (12) - Muranović, Šakić 5, Mataija 5, Medved, Lugar, Thoss 2, Nikić, Čipraka, Perić 5, Petrov, Filipović, Radaković 10, Plovanić, Moslavac 3.

GRK Varaždin 1930: Baranašić (12), Črnila - Mlakar 3, Novak 2, Vojnović 6, Trojko 5, Šagij, Puček, Budinski 1, Artić, Kranjec, Tači 2, Vidaček 6, Divjak, Tompić, Srebrenjak