Vijesti / Sport

PREOKRET U DRUGOM POLUVREMENU

LOKALNI DERBI Rukometaši Vidovca se plasirali u četvrtfinale kupa pobjedom nad Čakovcem!

S. Sović / Foto agencija Sjever

Rukometaši Vidovca svladali su Čakovec, iako su gosti vodili na poluvremenu. Na krilima domaćih navijača preokrenuli su stvari u drugom poluvremenu i četvrti puta u povijesti stigli do četvrtfinala kupa.

Lokalni rivali Vidovec i Čakovec odigrali su u sklopu osmine finala hrvatskog kupa jednu vrlo uzbudljivu utakmicu.

Igralo se pred publikom, a dvorana ipak nije bila popunjena kako bi se očekivalo za osminu finala kupa. Dio gledatelja ipak je ostao kod svojih kuća, ali su domaći svejedno imali podršku s tribina.

FOTO Rukometaši Vidovca se plasirali u četvrtfinale kupa Vidovec Cakovec rukomet

Na klupu Čakovca zasjeo je privremenu, nakon trenerske smjerne Borkovića, bivši igrač Vidovca Zoran Jeftić, koji nije igrao u ovom susretu, već se posvetio isključivo vođenju ekipe. Jeftić je samo vodio ekipu na ovoj utakmici, pitanje trenera i dalje nije riješeno.

I vrlo solidno su gosti igrali u prvom poluvremenu. Domaći su na početku poveli 3:0, ali gosti s četiri uzastopna pogotka stižu u minimalno vodstvo, koje su zadržali i do poluvremena – 14:16. Vidovec je u prvom dijelu bio vrlo neprecizan u napadima, gotovo ništa im nije polazilo za rukom.

Na početku nastavka gosti i povećavaju prednost, pa je tako u 37. minuti čak četiri gola prednosti (15:19.). Ipak, tada se bude Vidovčani, proradio je i prvi 'topnik' Kristian Štefičar, što je odmah otvorilo i dodatne prostore u obrani gostiju.

S pet uzastopnih pogodaka Vidovec okreće na 20:19. Čakovčani se nisu predavali, držali su se na minus 1 do pet minuta prije kraja – 25:24.

- Znali smo da će biti teško, Čakovec je dobra ekipa, ali eto uspjeli smo se na kraju posložiti. To je očito naša vrlina, da smo u ključnim trenucima dobri. Posložili smo se u napadu, pokazali smo zavidnu taktičku disciplinu u napadu, što je mislim presudilo – istaknuo je Srećko Horenec, trener Vidovca.

Nezadovoljni nisu bili niti gosti, koji su se prezentirali u solidnom svijetlu.

- Bilo je solidno, mislim čak i bolje nego u posljednjoj utakmici, a dosta bolje nego prije dvije utakmice. Dobro smo krenuli, koštale su nas neke pogreške, nesmotrena isključenja, izgubljene lopte u drugom poluvremenu. Dali smo sve od sebe, ali nije išlo – kazao ja Zoran Jeftić, trener Čakovca na ovoj utakmici.

Vidovec se ovom pobjedom plasirao u četvrtfinal kupa, i  to po četvrti puta u klupskoj povijesti. Biti među osam ekipa u Hrvatskoj je velika stvar za ovaj mali, ali rukometno veliki klub.

Protivnik u četvrtfinalu saznat će se nakon ždrijeba, koji će biti održan kada se odigraju sve utakmice osmine finala.

Vidovec Čakovec 30:26 (14:16)

Vidovec – Žitnjak, Dobovičnik 5(1), P. Bogović, Cafuk, D. Bogović, Melnjak 2, Štefičar 6, Pajić, Varšić, Kolarić, Horenec 4, Vincek 2, Težak 4(1), Korpar, Hirš, Hajsok. Trener: Srećko Horenec.

Čakovec – Kovačević, Hozjan 2, Farkaš 2, N. Petek 1, Tkalčec 2, Horvatić 1, Srnec, M. Petek, Marciuš, Sklepić 5, Vuković 6, Korent, Krajner 5(2), E. Horvat, V. Horvat, Herman 4. Trener: Zoran Jeftić.