Vijesti / Sport

BEZ ŠANSE

PORAZ Desetkovani Varaždin lagano pao u Splitu: Od 15. minute igrali bez isključenog Pellumbija

Milan Sabic/PIXSELL

Nakon poraza od Osijeka (0:1), izabranici Samira Toplaka izgubili su i od Hajduka. Kiša je nemilosrdno padala i umrtvila utakmicu, a Hajdukovci su s igračem više od 15. minute dominirali i na kraju slavili 2:0 (1:0).

Istaknuo je trener Toplak kako mu je obrana 'na aparatima', a nakon današnjeg poraza to se samo pogoršalo. Jorge Pellumbi je u 15. minuti dobio crveni karton što je Hajduk iskoristio i na kraju rutinski slavio 2:0 (1:0) protiv nemoćnog Varaždina.

Od samog starta nije to izgledalo dobro. 'Bili' su preuzeli inicijativu od samog starta i zabili gol već u 4. minuti nakon što je Stolnik zatresao vlastitu stativu u 2. minuti.. Ubacio je Gyurcso, odnosno pucao. Ili ubacio? Uglavnom, lopta je praćena pogledom okupljenih završila u mreži.

Prijetili su i dalje domaći preko Jakoliša, Jradija, Jaira, ma svih. Na teškom je ispitu bila varaždinska obrana i ostala bez jednog člana u 15. minuti. Pellumbi je dobio izravni crveni karton nakon što je kao zadnji igrač srušio Gyurcsa, a imao je već i žuti pa se broji i crveni karton i akumulirani žuti.

Krenuo je tad još žešći prolom oblaka koji je obilježio i otežao utakmicu. Usporila se tad utakmica, 'bili' su rutinski dominirali i na poluvremenu imali zasluženih 1:0. U nastavku je Hajduk zabio već u 49. minuti.

Diamantakos je došao sam pred Zeleniku koji ga je srušio, loptu je uzeo kapetan Mijo Caktaš i hladno zabio za na kraju i konačnih 2:0. No, bilo je još 40 minuta do kraja utakmice, a kiša je nemilosrdno padala.

Hajduk je dominirao, a utakmica je bila sve manje gledljiva, kad je oko 80. minute počeo jako puhati vjetar, teren je bio natopljen i lopta je sve manje mogla putovati.  Zaprijetio je tad Diamantakos, ali njegov je udarac otišao malo pokraj gola.

Posljednju je šansu na susretu imao Varaždin u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali u vrlo teškim uvjetima je Benko poslao loptu malo pokraj gola.

Hajduk - Varaždin 2:0 (1:0)
5' Gyurcso (1:0), 49' Caktaš 11m (2:0)