Vijesti / Sport

Sportski život

NAJBOLJI OD NAJBOLJIH Izabrani su kandidati za najbolje sportaše i ekipe Varaždina u 2021. godini

NAJBOLJI OD NAJBOLJIH Izabrani su kandidati za najbolje sportaše i ekipe Varaždina u 2021. godini
Varaždinski.hr (arhiva)

Biraju se najbolji u varaždinskom sportu!

Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina objavila je prijedlog kandidata za Izbor najboljih sportaša Grada Varaždina u 2021. godini.  

Donosimo kandidate po kategorijama.

Muška sportska ekipa godine

Hrvački klub Vindija (Kup Hrvatske – 1. mjesto)

Odbojkaški klub Kitro (Superliga – 6. mjesto i četvrtfinale Kupa Hrvatske)

Športsko ribolovni klub Varaždin (Pet kola HŠRS-a – 1. mjesto u disciplini lov grabežljivaca iz čamca)

Muška sportska ekipa godine osoba s invaliditetom ili gluhih osoba

Kuglački klub Viseća kuglana osoba s invaliditetom Varaždin (Ekipno prvenstvo Hrvatske u visećoj kuglani – 1. mjesto)

Streljački klub gluhih Varaždin (Državno prvenstvo gluhih u gađanju serijskom zračnom puškom – 2. mjesto)

Najveća nada – sportski par, štafeta ili posada

Janko Kišak, Jana Koščak, Helena Posavec, Jura Šarkanji (Atletski klub Sloboda; Prvenstvo Hrvatske za kadete u štafetama – 1. mjesto, 4 x 300 metara)

Bruna Borovec, Tena Kovaček, Ana Krupski, Ivona Štrika (Stolnoteniski klub Starr; Prvenstvo Hrvatske za juniorke – 1. mjesto ekipno)

Najveća muška nada varaždinskog sporta

Teo Bartolec (2006. godište) – Gimnastički klub Vindija – Državno juniorsko prvenstvo 1. mjesto parter; Međunarodni kup 6. mjesto parter

Rian Bregović (2009. godište) – Tenis klub Varteks – četvrtfinale Dvoranskog Prvenstva Hrvatske do 12 godina, 1. mjesto Masters odbora Sjever do 12 godina, dvostruki prvak Dvoranskog otvorenog prvenstva

Roko Farkaš (2005. godište) – Atletski klub Sloboda – 2. mjesto skok u dalj na Juniorskom dvoranskom Prvenstvu Balkana, 1. mjesto u desetoboju Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore u višeboju

Tin Herceg (2004. godište) – Gradski rukometni klub Varaždin 1930 – Najbolji golman prvenstva Hrvatske u rukometu za kadete

Valentino Miklaušić (2005. godište) – Odbojkaški klub Kitro – 6. mjesto u Sperligi seniori, 9. mjesto Prvenstvo Hrvatske za kadete, stalni član hrvatske kadetske reprezentacije, nastup u kadetskoj i juniorskoj reprezentaciji u kvalifikacijama za EP

Jakov Štampar (2006. godište) – Atletski klub Varaždin – 1. mjesto pojedinačno u PH za kadete, 1. mjesto na 1000 metara u Kupu za kadete, nastupio u reprezentaciji u dvoboju Hrvatske i Slovenije – 3. mjesto na 1000 metara

Najveća ženska nada varaždinskog sporta

Ema Biškup (2003. godište) – Plesni klub Takt – 1/12 finala Državnog prvenstva u latinoameričkim plesovima (starija mladež solo), 1/9 finala istog prvenstva U21 solo, polufinale DP u latinoameričkim plesovima u grupama/formacijama, 1/3 finale DP u standardnim plesovima (starija mladež solo), 1/3 finale U21 solo DP u standardnim plesovima, DP u kombinaciji 10 plesova starija mladež solo (polufinale), DP u kombinaciji 10 plesova U21 solo (polufinale

Rea Godinić (2010.) – Tenis klub Varteks – 1. mjesto Dvoransko otvoreno prvenstvo do 12 godina, četvrtfinale Zagi kup do 12 godina

Hana Ivanković (2006.) – Plivački klub Barok – 2. mjesto 200m mješovito PH za dobne skupine, 2. mjesto 400 m mješovito, 2. mjesto 200m leđno, 3. mjesto 100m leđno, 1. mjesto 4x100m slobodno, PH za dobne skupine 1. mjesto 200m mješovito; 1. mjesto 400m mješovito, 2. mjesto 200m mješovito, 2. mjesto 100m mješovito, 2. mjesto 200m leđno; Štafete mlađe juniorke 4x50m slobodno 1. mjesto i 4x100m mješovito 3. mjesto; članica mlađe juniorske reprezentacije

Helena Posavec (2007.) – Atletski klub Sloboda – 1. mjesto 300m prepone i 2. mjesto 4x300m PH za kadetkinje, 1. mjesto 4x300m PH za kadetkinje u štafetama, 2. mjesto 4m prepone PH za mlađe juniorke; susret kadetskih reprezentacija – 5 mjesto 300m prepone

Sportaš godine

Sandro Frankol – Hrvački klub Vindija – 1. mjesto PH seniori, maksimalan broj pobjeda u Premijer hrvačkoj ligi

Enes Garibović – Športski karate klub Varaždin – 1. mjesto seniori borbe do 75kg Prvenstvo Hrvatske, 2. mjesto Budapest Open borbe do 84kg, 3. mjesto borbe do 75kg i 1. mjesto borbe ekipno na Europskom seniorskom prvenstvu (reprezentacija)

Matija Lisjak – Športsko ribolovni klub Varaždin – 9. mjesto ekipno 1.liga HŠRS seniori i 28. mjesto pojedinačno, 3. mjesto ekipno na Kupu HŠRS-a seniori i 4. mjesto pojedinačno, nastup u reprezentaciji: SP u lovu ribe udicom na plovak 32. mjesto pojedinačno i 9. mjesto ekipno

Karlo Marciuš – Atletski klub Sloboda – 2. mjesto 200 metara i 3. mjesto 4x400 metara PH seniori, 2. mjesto 4x400m Dvoransko PH seniori, PH u štafetama seniori 2. mjesto 4x100m i 2. mjesto 4x400 metara, PH za mlađe seniore 1. mjesto 10m i 1. mjesto 200m, državni rekord na 200m mlađi seniori

Marin Ranteš – Brdsko biciklistički klub Asi – Državno prvenstvo BMX 1. mjesto, SP UCI Urban Cycling 3. mjesto, Woruld Tour X Games 4. mjesto, EP UCI 11. mjesto

Alen Remar – Varaždinski streličarski klub – EP Field 5. mjesto, Svjetsko prvenstvo i Europsko seniorsko prvenstvo; kvalifikacije za OI 9. mjesto; državni rekordi: dvorana 18m i 25m seniori; 40m i 60m seniori

Mateo Žugec – Gimnastički klub Vindija – SP 21. mjesto konj s hvataljkama, Međunarodni turnir 1. mjesto konj s hvataljkama

Sportaš godine osoba s invaliditetom ili gluha osoba

Ivica Bonino Hasan – Sportsko ribolovni klub Varaždin – 3. mjesto pojedinačno lige HŠRS-a osoba s invaliditetom, reprezentacija: 5. mjesto ekipno i 7. mjesto pojedinačno na SP-u za osobe s invaliditetom

Nikola Kosec – Plivački klub Vidra – 1. mjesto 50m delfin, 2.mjesto 50m leđno i 2. mjesto 50m slobodno na PH u paraplivanju u bazenuu, Otvoreno regionalno PH u paraplivanju za OSI – 1. mjesto; slobodno, leđno, delfin, prsno i 1. mjesto 100m leđno; PH u paraplivanju u moru na 1000 metara 1. mjesto, EP za plivače s Down sindromom 3. mjesto 50m leđno mlađi seniori, 4. mjesto 100m leđno ml seniroi, 6. mjesto 50m delfin seniori i 8. mjesto 50m slobodno seniori

Ivan Pajić – Varaždinski športski savez gluhih – PH gluhih u badmintonu 1. mjesto, PH gluhih u badmintonu 1.mjesto mix i 1. mjesto par, reprezentacija: EP – 1. mjesto ekipno

Krunoslav Pavlinec – Savez športskih klubova osoba s invaliditetom Grada Varaždina – 1. mjesto pikado na Sportsko-rekreativnim igrama državne razine u organizaciji HPO-a i 2. mjesto viseća kuglana u istoj organizaciji

Sportašica godine

Tamara Artić – Gimnastički klub Vindija – 1. mjesto višeboj seniorke PH, dvaput prvakinja u pojedinačnim seniorkama PH, reprezentacija: SP – dvaput 55. mjesto i EP 52. mjesto

Tanja Borović – Streljačko društvo Varaždin – 1. mjesto PH seniorke zračna puška, Finale Kupa seniorke zračna puška 1. mjesto, 4. mjesto Prvenstvo Europe trostav ekipno MK puška seniorke, 7. mjesto Prvenstvo Europe 60 metaka ležeći MK puška jedinstvena kategorija seniora i seniorki; reprezentacija: Prvenstvo Europe i 4 međunarodna natjecanja

Klara Koščak – Atletski klub Sloboda – PH u višeboju za seniorke 1. mjesto sedmoboj, PH za seniorke 1. mjesto 4x100m, 2. mjesto skok u dalj i 3. mjesto 4x400m; Prvenstvo Balkana u dvorani za seniorke 5. mjesto 60m prepone i 5.mjesto 4x400m, Europsko dvoransko prvenstvo 34. mjesto 60m prepone, Svjetsko juniorsko prvenstvo 5. mjesto sedmoboj, Prvenstvo Balkana u dvorani 1. mjesto 60m prepone i 3. mjesto skok u dalj, Prvenstvo Balkana 1. mjesto 100m prepone i 1. mjesto 4x100m; državni rekordi: sedmoboj seniorke, 60m prepone, 300m, 100m prepone, skok u dalj, 4x100m, najbolja juniorka RH za 2020. i 2021. godinu

Amanda Mlinarić – Varaždinski streličarski klub – 1. mjesto na Europskom streličarskom kupu i Svjetskom juniorskom prvenstvu, 2. mjesta na EP Field, Svjetskom dvoranskom kupu i 9. Conquest Kupu Istanbul, 3. mjesta EP Field mix team, 9.Conquest kup Istanbul, 4. mjesto Svjetski dvoranski kup, 5. mjesto Europsko prvenstvo, 7. mjesto Svjetsko streličarsko prvenstvo i 9. mjesto Europski streličarski kup; reprezentacija: EP Field, Svjetsko streličarsko prvenstvo, 9. Conquest Cup Istanbul, Svjetsko juniorsko prvenstvo, EP; Europski rekord na 50m juniorke i svjetski rekodr na 2x25 juniorke

Sportašica godine osoba s invaliditetom ili gluha osoba

Ema Cesar – Plivački klub Vidra – PH u paraplivanju u bazenu 1. mjesto 100m prsno i 2. mjesto 100m slobodno, 2. mjesto 50m prsno i 3. mjesto 100m leđno; Otvoreno regionalno PH u paraplivanju za OSI u bazinu 1. mjesto 50m prsno, 2. mjesto 100m prsno i 3. mjesto 50m slobodno; PH u paraplivanju u moru na 1000 metara 2. mjesto

Brunela Hrženjak – Plivački klub Vidra – 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske u paraplivanju u moru na 1000m, reprezentacija: EP za plivače s Down sindromom – 13. mjesto 50m prsno i 15. mjesto 50m slobodno

Vida Puškadija – Varaždinski športski savez gluhih – PH gluhih u gađanju zračnom puškom 1. mjesto pojedinačno, PH gluhih u gađanju serijskom zračnom puškom 3. mjesto pojedinačno

Ženska sportska ekipa godine

Stolnotenski klub Varaždin – Prvenstvo Hrvatske (HEP Superliga) 4. mjesto

Ženski rukometni klub Koka – 1. HRL seniorke 5. mjesto, plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske; reprezentativke sudjelovale na SP u Španjolskoj – Ivana Dežić i Ines Domjan

Ženska sportska ekipa godine osoba s invaliditetom ili gluhih osoba

Pikado klub osoba s invaliditetom Varaždin – Sportsko-rekreativne igre državne razine u organizaciji hrvatskog Paraolimpijskog odbora 1. mjesto u elektronskom pikadu

Plivački klub Vidra – 3. mjesto u Ekipnom PH u paraplivanju

Najgledaniji video

Najgledanija galerija

Izdvojeno


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.