Vijesti / Sport

NIJE IŠLO

PORAZ Varaždin bez bodova nakon 50 dana: Belupo iskoristio kontru i uzeo puni plijen

Vjeran Zganec Rogulja/Pixsell

Nisu uspjeli varaždinski nogometaši nastaviti odličan niz pa su, kao i u prvom kolu, s 1:0 (1:0) izgubili od Slaven Belupa golom Crnca u 37. minuti utakmice.

Rastrčanu i dobru utakmicu s obje strane igrala se na stadionu Ivan Kušek-Apaš u Koprivnici, a treba pohvaliti i publiku s obje strane koja je pokušala dati dodatni impuls miljenicima.

Sudac Pajač razmahao se žutim kartonima te ih u prvih 45 minuta gostima pokazao u tri, a 'farmaceutima' u jednom navratu.

Mogli su izabranici Marija Kovačevića brzo po loptu u mrežu nakon što su se zaigrali u 14. minuti kad je Jelenić neoprezno vraćao loptu prema Zeleniki, a sve je to presjekao Crnac. No, domaći igrač nije uspio realizirati veliku priliku.

Pokušali su prijetiti i gosti, ali uglavnom su to bili udarci iz daljine, iako je posjed uvelike bio na strani Varaždina. Slaven je dva puta odlično odigrao s lijeve i jednom s desne strane, ubačaji su 'šetali' po pet metara, ali nitko nije bio na lopti ispred Zelenikine mreže.

Ali zato je u 37. minuti precizan bio Ante Crnac nakon odlične kontre koju je povukao Hoxha. Dobio je Crnac loptu na sredini terena, došao je do osamnaestak metara od gola i odmjerenim udarcem svladao nemoćnog Zeleniku. Prošlo je to pokraj bloka Pëllumbija, a dojam je da su Urata i stoperi gostiju previše oklijevali u toj situaciji. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a imao je u 43. minuti priliku Agon Elezi koji je glavom sa sedam metara tukao direktno u domaćeg golmana.

U nastavku su napadali gosti, u potpunosti je besposlen bio Zelenika, ali prave prilike nije bilo. Pokušao je Kovačević s iskusnim izmjenama, promjenama pozicija, ali golu Antuna Markovića nitko nije mogao ozbiljnije zaprijetiti. Dobro su se zatvorili 'farmaceuti', a kako je vrijeme brzo prošlo bez prijetnje, ostalo je samo pet minuta sučeve nadoknade. No, tri su boda ostala u Koprivnici.

Slaven Belupo - Varaždin 1:0 (1:0)
37' Crnac (1:0)
Suci: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) - Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica); VAR: Ante Čuljak (Zagreb); AVAR: Goran Perica (Šibenik)
Žuti kartoni: Slaven Belupo - Marina (25'), Kocijan (89')
                   Varaždin - Urata (6'), J. Stanić (9'), Pëllumbi (30') M. Stanić (63')