3. NL Sjever

Varteks pobijedio Međimurje u susjedskom derbiju

Varteks je ovom pobjedom i s nova tri boda skočio na treće mjesto 3. NL Sjever.

Varteks je danas na Slobodi igrao utakmicu 21. kola Treće nogometne lige Sjever protiv NK Međimurja.

Bumbari su bili bolji s 2:0, a utakmica se igrala danas jer se za vikend na Slobodi održavao atletski miting.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela za vodstvo domaćina zabio je Dorian Jakupak. U drugom poluvremenu za Varteks zabija Petar Havojić te podiže vodstvo. Isti igrač u 84. minuti zabija za visokih 3:0. Gosti iz Čakovca uspjevaju tek smanjiti rezultat u sudačkoj nadoknadi te zaključiti utakmicu s ukupnih 3:1.

Varteks je ovom pobjedom i s nova tri boda skočio na treće mjesto 3. NL Sjever. Varaždinski trećeligaš preskočio je Pitomaču koja je sada četvrta sa 37 bodova, dok su Bumbari treći s bodom više.

Ispred njih je vodeći dvojac – NK Rudar iz Murskog Središća je drugi s 46 bodova, dok je vodeća momčad Polet iz Svetog Martina na Muri s nedostižna 53 boda.

Od ostalih momčadi koje zatvaraju pet najboljih tu je Dinamo Domašinec na petom mjestu s 33 boda. U sljedećem kolu Varteks gostuje u Svetom Martinu na Muri kod Poleta – u subotu, 27. travnja, u 17 sati.