Postoje pravila koja će nas riješiti jednog od peglanja, zasigurno jednog od najomraženijih i najdosadnijih kućanskih poslova. Prvi korak neka bude odabir programa pranja rublja.
Sve što možete perite na nižoj temperaturi od 40 stupnjeva, a centrifugirajte na najviše 800 okretaja. Koristite se minimalnom količinom deterdženta i omekšivača. Dobra zamjena može biti limunska kiselina ili ocat. Njihova snaga pomoći će i perilici da se očisti od kamenca.
Nikad ne pretrpavajte perilicu, a rublje izvadite čim završi ciklus pranja. Ostavite li rublje u perilici, još će se više zgužvati. Pripazite kako vješate rublje, a prije vješanja dobro ga protresite.
Veste i pamučnu odjeću možete sušiti položivši ih vodoravno na stalak za sušenje. Zakopčajte gumbe na vestama ili majicama kako se ne bi “objesili”.
Dobar je trik i uredno složiti rublje u perilicu. To se posebno odnosi na posteljinu, ručnike, kuhinjske krpe… Odjeću zimi možete ostaviti u kupaonici – dok se tuširate para će učiniti čuda i ispeglati nabore. Prije glačanja košulja, stavite ih na desetak minuta u zamrzivač. Glačanje će biti lakše, a nabora manje.