NK VARAŽDIN Remi u Novigradu za početak drugoligaških izazova

Natjecanje u 2. HNL nogometaši Varaždina otvorili su remijem u Novigradu Istarskom, na teškom gostovanju.

Domaćin je bolje otvorio susret, ali je Varaždin postigao pogodak i preuzeo kontrolu utakmice u svoje ruke. Strijelac jedinog pogotka bio je branič Senić, glavom nakon jednog kornera, a prednost je mogla biti i izraženija.

Ipak, napadači Varaždina nisu bili najprecizniji. Stručni stožer imao je i problem jer na put nije otputovao jedan od ključnih igrača Josip Golubar, koji se razbolio dan prije utakmice, radi ozljede nije igrao niti Dario Jertec.

Novigrad se pribrao u nastavku te već u 50. minuti izjednačio preko Pilja, iz jedna polukontre. Varaždin je do kraja utakmice pokušavao, ali nije uspio postići pogodak, iako su imali neke dobre prigode.

Domaću premijeru nogometaši Varaždina imat će iduće subote protiv Kustošije, a utakmica se igra pod reklektorima, u 20 sati. Prije toga u tjednu ih čeka i neugodno gostovanje, utakmica kupa protiv Fruškogorca u Iloku.

Novigrad – Varaždin 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Senić (28), 1:1 Pilj (50)

Novigrad – Nemec, Vrhovac, Živković, Belaković (od 56. Cenaj), Batelić, Pralas, Pamić, Filipović, Samac (od 63. Živković), Viatkin, Pilj (od 86. Doći).

Varaždin – Nevistić, Bamidele, Senić, Sambolec, Vuk, Šimek, Hranilović, Sačer (od 59. Kolarić), Glavica (od 88. Težak). Drožđek, Erić (od 74. Petrović).

Rezultati 1.: Novigrad – Varaždin 1:1, Lučko – Šibenik 1:0, Hrvatski Dragovoljac – Dugopolje 3:3, Gorica – Dinamo II 0:2, Solin – Sesvete 4:2, Hajduk II – Kustošija.