MEDALJE Plivači Baroka iz Ptuja se vraćaju s osvojene 33 medalje

Ovu subotu, PK Barok je nastupio na 13. Međunarodnom mitingu ‘Pokal Terme’ u Ptuju.

U konkurenciji 266 natjecatelja iz 3 države i 17 klubova, natjecala su se 32 člana Baroka: Martina Štefinec, Buga Stipan, Lea Ćelić, Patricija Lončarić, Noa Stolnik, Petra Gašparac, Nika Dobovičnik, Lana Cvetko, Leona Juriša, Anamarija Zavrtnik, Mila Mitrović, Dora Jurak, Katja Balažinec, Jana Čok, Sara Marković, Bela Mitrović, Ana Amelia Petric, Nikola Briški, Luka Cvetko, Neven Lončarić, Mario Vlahinja, Niko Balenta, Luka Kokotec, Luka Štumberger, Erik Hunjek, Bruno Obrstar, Danijel Gašparić, Dorian Klepač, Filip Kukec, Luka Lacković, Jakov Dražin i Andro Šantek.

Isplivana su 83 osobna rekorda, te osvojene 33 medalje, od toga 8 zlatnih, 12 srebrnih i 13 brončanih.

Medaljama su se okitili: Mario Vlahinja s 1. mjestom na 50 delfin, 2. mjestom na 50 slobodno i 50 leđno, te 3. mjestom na 50 prsno.

Neven Lončarić je doplivao do 3 medalje – na 50 prsno i 50 slobodno je bio 2., a na 200 slobodno treći.

Luka Cvetko je bio izvrstan na 50 i 100 slobodno gdje je osvojio 2 zlata, dok je na 50 i 200 leđno bio srebrni.

Nikola Briški je osvojio dvije bronce – na 50 i 200 leđno.

Najmlađi predstavnici također su bili odlični: Niko Balenta je bio 1. na 50 delfin i 3. na 50 slobodno.

Erik Hunjek je doplivao do dva treća mjesta – na 100 i 200 slobodno, Filip Kukec je osvojio 3. mjesto na 50 prsno, dok je Bruno Obrstar osvojio 3. mjesto na 50 leđno.

Djevojke su, također, odlično plivale: Martina Štefinec je osvojila tri prva mjesta – na 50 prsno, 200 mješovito i 200 slobodno, Patricija Lončarić je bila treća na 200 mješovito, a Buga Stipan treća na 200 slobodno.

Mlađe natjecateljice ostvarile su niz zapaženih rezultata: Petra Gašparac je osvojila 2. mjesta na 200 slobodno i 200 leđno i treće mjesto na 200 mješovito.

Lana Cvetko je bila brončana na 50 delfin, a Dora Jurak srebrna na 50 leđno.

Nika Dobovičnik i Anamarija Zavrtnik bile su sjajne: Nika je osvojila zlato na 50 delfin i 2 srebra na 100 i 200 slobodno, dok je Anamarija bila srebrna na 50 slobodno.

Treba istaknuti da je Luka Cvetko isplivao A normu na 100 slobodno za Otvoreno prvenstvo Hrvatske, te se tako pridružio Martini Štefinec i Mirti Piskač koje su već ispunile zadane norme, dok su Petra Gašparac i Nika Dobovičnik ostvarile A norme na 200 slobodno za Kadetsko prvenstvo Hrvatske.