4. HNL U 22. kolu Bednja pobijedila Međimurec, Nedeljanec svladao Jalžabet

U derbiju 22. kola 4. HNL Čakovec – Varaždin Polet je pobijedio Nedelišće rezultatom 5:0. U 16. minuti Medved je izbio sam ispred vratara Kocijana koji ga ruši, a sudac Slunjski iz Varaždina mu pokazuje crveni karton dok za domaćina svira kazneni udarac. Medved pretvara kazneni udarac u pogodak, a strijelac je i u 37. i 51. minuti utakmice, a preostala dva postiže Ferlin.

Bednja je u Beletincu nanijela Međimurcu prvi proljetni poraz pobijedivši ga rezultatom od 4:3. Sabolić u 7. dovodi domaćina u vodstvo dok Kulji u 10. minuti povećava rezultat na 2:0. Gosti u 58. preko Piškora i u 61. minuti pogotkom Yokoyame poravnavaju rezultat na 2:2. Klopotan u 63. te Kulji u 83. ponovno stvaraju prednost za svoju ekipu od dva pogotka razlike. Šprajc je u 90. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Nedeljanec je s 4:0 svladao Jalžabet. Hanžek u 13, Kišić u 35. i 65. te Kovačić u 75. minuti bili su strijelci za domaćina.

Dinamo je u međimurskom derbiju savladao Pušćine. Gosti su poveli u 66. minuti pogotkom Punčeca dok je rezultat preokrenuo sa dva pogotka Krznar i to postignuta iz kaznenih udaraca u 79. i 86. minuti.

Sloga je ostvarila vrlo važnu pobjedu savladavši Podravinu rezultatom od 2:1. Valjak je doveo goste u vodstvo u 16. minuti da bi rezultat poravnao Fučko u 52., a Kosalec u 69. minuti iz kaznenog udarca donosi domaćinu pobjedu.

Novi Marof je na svom travnjaku pobijedio Mladost Komet sa 2:1. Tišljarić je doveo goste u vodstvo u 12. minuti da bi Beštek u 30. te Spajić u 80. minuti iz kaznenog udarca preokrenuo rezultat i donio svojoj ekipi vrijednu pobjedu.

Rudar je s 4:1 savladao Slobodu iz Slakovca. Goričanec u 12. dovodi Rudar u vodstvo da bi Kukovec u 23. minuti poravnao rezultat na 1:1. Risonjić u 57. iz 11 m, Goričanec u 59. te Novak u 62. minuti pogocima donose svojoj ekipi visoku pobjedu.

Zelengaj je s 3:0 pobijedio Plitvicu. Hudoletnjak je u 23. minuti iz 11 metara doveo domaćina u vodstvo da bi Kušec u 33. i Vrbanić u 72. minuti pogocima donijeli svojoj ekipi zasluženu pobjedu.

Rezultati 22. kola: Dinamo – Pušćine 2:1, Nedeljanec – Jalžabet 4:0, Novi Marof – Mladost Komet 2:1, Sloga – Podravina 2:1, Bednja Međimurec 4:3, Zelengaj – Plitvica 3:0, Rudar – Sloboda 4:1, Polet – Nedelišće 5:0

Poredak: Polet 48, Nedelišće 47, Bednja 43, Međimurec, Dinamo 38, Mladost Komet 35, Podravina 31, Rudar 30, Novi Marof, Pušćine 27, Nedeljanec, Sloga 23, Jalžabet 22, Zelengaj 19, Sloboda, Plitvica 17

Parovi 23. kola (igra se 1. maja): Jalžabet – Dinamo, Mladost Komet – Nedeljanec, Podravina – Novi Marof, Međimurec – Sloga, Plitvica -Bednja, Sloboda – Zelengaj, Rudar – Polet, Pušćine – Nedelišće