Dabrovi pobijedili četvrtu utakmicu zaredom, ovog puta svladali su Zamet

Druga i treća momčad Lige za ostanak susrele su se u četvrtom kolu i ljubiteljima rukometa priuštili vrlo zanimljivu utakmicu.

Zamećani su krenuli vrlo uvjerljivo te su nakon pet minuta igre golom Marina Kružića otišli na +3 (6:3).

Gostujući igrači pojačali su tempo i stigli na samo pogodak zaostatka. Iako se zamet nanovo odvojio, Varaždin ga je ulovio u 21. minuti (14:14) pa se sve do odlaska na odmor igralo u egalu.

Drugi dio bolje je otvorio Varaždin pa je preko Marina Šipića stigao do prvog vodstva na susret (20:19) i domaćinima je bilo potrebno deset minuta da vrate rezultat u izjednačenje.

Nakon 25:25 ponovno je svoja vrata zaključao Matija Špikić, a to su njegovi suigrači nagradili golovima kojima Varaždin odlazi na +3 te prednost drži sve do kraja kada je semafor pokazao 33:31.

Varaždin je do slavlja vodio Marin Šipić s devet pogodaka iz isto toliko pokušaja, a Špikić je zaustavio 14 lopti.

Kod Zameta istaknuo se Marin Kružić sa šest pogodaka, dok je Tin Lučin zabio pet golova. Vratar Marin Đurica sakupio je deset obrana.

Ovom pobjedom Varaždinci su zasjeli na drugo mjesto Lige za ostanak, imaju 23 boda, ispred njih je Poreč s 27 bodova, a iza njih Zamet s 22 boda.

U sljedećem kolu na domaćem terenu dočekuju Ribolu Kaštelu, koja je trenutno na začelju.