David Šalamon i Kristina Dudek odlični na mitingu u Švicarskoj

U švicarskom gradu Notwilu nedaleko Luzerna održan je jaki međunarodni atletski miting, na kojem su nastupili atletičari Slobode Kristina Dudek i David Šalamon.

U izvanrednoj utrci David je na 400 metara ostvario rezultat od 47,57 sekundi, osvojio 4. mjesto i time ostvario normu za nastup na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj krajem ovoga mjeseca.

Rezultat je time vredniji što vremenski uvjeti nisu bili idealni a trčao je u nepovoljnoj prvoj stazi. Ispred njega je pobijedio australac gotovo istog prezimena Steven Solomon sa vremenom 45,91 sekundi, drugi je bio Nijemac Kamghe, a treći australac Beck.

Ovim rezultatom David Šalamon se plasirao na 20. mjesto europske rang liste na 400 metara za juniore. Svakako treba spomenuti da je Kristina Dudek uvjerljivo pobijedila u svojoj disciplini 400 metara sa vremenom 54,20 sekundi.